Svi smo svjedoci velike solidarnosti hrvatskih građana u pomoći krajevima pogođenim katastrofalnim potresom. Mnogi naši sportaši uključuju se i direktno pomažu, skupljaju donacije, vrše prijevoz, pomažu u popravcima kuća na terenu.

Kako bismo se kao savez bolje koordinirali i u dolazećem periodu organizirali kontinuiranu pomoć, naši članovi koji odlaze na teren skupljaju informacije i znati ćemo točno gdje je najviše potrebna pomoć i kako pomoći konkretnim ljudima i njihovim konkretnim i hitnim potrebama. Kiara Turković od prvog je dana uključena u neke od brojnih organiziranih grupa koje praktički svakodnevno skupljaju, transportiraju pomoć i posjećuju pogođene krajeve da bi saznali kome i kako treba pomoći odmah. Pozivamo sve naše članove koji pomažu ili žele pomoći organizirano uz pomoć saveza, da se jave Kiari na kiaraturkovic@123@gmail.com ili na whatsapp/tel. +385998135405. U ovim trenucima kad nema natjecanja, pokažimo solidarnost, ali i organizaciju i efikasnost koje su uvijek bile odlike nanbudo sportaša.

Nikola Gaće,

Predsjednik Hrvatskog nanbudo saveza