Od 4-8. prosinca u Zagrebu je održan 14. po redu tradicionalni međunarodni turnir Nanbudo Super 9, ovaj put u formatu Svjetskog klupskog kup natjecanja, pod pokroviteljstvom gradonačelnika Grada Zagreba g. Milana Bandića, te uz potporu Središnjeg Državnog Ureda za Šport i Svjetske Akademije Borilačkih Vještina iz Švicarske.
Sudjelovalo je preko 100 sportaša iz 10 zemalja. Po prvi put nastupili su i natjecatelji iz dalekih a prijateljskih nam zemalja – Indije i Irana. Uz atraktivne nanbudo i interstilske discipline, posebna atrakcija bili su gosti iz NR Kine – demo tim wushu sporta iz Sportskog instituta pokrajine Hubei, koji su jednostavno oduševili brojne poklonike borilačkih sportova i vještina. U završnici turnira, najuspješniji su po tradiciji bili vrsni hrvatski sportaši, pa je i ovaj put naslov najboljih na turniru ostao u Hrvatskoj u vlasništvu Lane Belić (Peščenica) i Krešimira Majora (Gradec). No u disciplinama interstilskih kata, sva su prva mjesta otišla u Milano, fantastičnim talijanskim katašima. U muškoj konkurenciji ispred Kreše Majora, pobijedio je Lorenzo Bergamashi, u ženskoj konkurenciji među tri vrhunske timske svjetske prvakinje Sara Franzoni, Martina Zolcolanti i Sara Marafetti, uspjela se umiješati naša Kiara Turković i osvojiti izvrsno treće mjesto. Naravno talijanski kata tim, (pet godina zaredom svjetske prvakinje u WUKF federaciji) osvojio je također prvo mjesto, ispred našeg (K. Major, V. Major i K. Turković) i marokanskog kata tima. U borbama su međutim naši predstavnici osvojili sva prva mjesta: u ju randori-ju u lakoj kategoriji trijumfirao je ponovo Krešimir Major (nakon pobjede nad Marokancem u polufinalu u finalu je dobio sve boljeg Nikolu Lovrića), a u teškoj Vedran Tepavac u finalu protiv bivšeg svjestkog prvaka Kamerunca Louboua. U nanbudo kumiteu do 70 kg uvjerljivim nastupom i pobjedom u finalu protiv iranskog natjecatelja trijumfirao je Toni Čujić Klenovar, do 78 kg prvo mjesto pobjedom u finalu protiv Youssef Hafida osvojio je Fran Juraj Kajs, a Jan Lasić osvojio je kategoriju preko 78 kg pobjedom u finalu protiv Marka Ristića. U novoj disciplini Balance combat u finalu seniorskih kategorija pobijedili su Ana Marija Konta do 70kg (Gradec), Lana Belić do 60kg (Peščenica), Vedran Major do 70kg (Gradec) te Vedran Tepavac (Peščenica) do 85kg. Također treba spomenuti izvrsne nastupe naših mladih sportaša te je u kategoriji kata Odin Gršić (Peščenica) osvojio broncu u kategoriji kadeta, Sven Barac (Peščenica) osvojio srebro u kategoriji juniora, Lea Jularić (Peščenica) osvojila zlato u kategoriji juniorka te u istoj Margita Fazinić (Gradec) broncu. U disciplini Balance combat Odin Gršić (Peščenica) osvojio je zlato. Posebne nagrade dvije fotografije čuvenog hrvatskog umjetnika, fotografa, skulptora i slikara (nekad uspješnog nanbudo borca) Stefana Lupina, a koje je uručio sam Lupino, prema odluci međunarodnog žirija (Arnaud Nkamhoua, Roy Andreassen, Jozsef Kiraly), za najsrčaniji nastup dobila je Talijanka Sara Marafetti. A kao najstariji natjecatelj dobitnik je bio Christian Loubou iz Kameruna. After party fešta u Klubu Književnika na Trgu Bana Jelačića (uz koncert Nike Turković i Matije Cveka, a uz posebnog glazbenog gosta Davida N’Hannacka iz Kameruna), nastavila se u žestokom tempu do ranih jutarnjih sati. Čestitke svim sudionicima, do slijedećeg izdanja Nanbudo Super 9…